Jak poprawić potencję?

Siłą napędową udanego współżycia seksualnego jest pożądanie - na seks musicie mieć najpierw ochotę. W życiu mężczyzny zdarzają się naturalne i niewzbudzające niepokoju okresy abstynencji seksualnej spowodowane czynnikami psychologicznymi i społecznymi.

Przyczyną osłabionej potencji może być również zażywanie rozmaitych leków, osłabienie i zmęczenie organizmu. Oprócz normalnych przypływów i odpływów sił witalnych ich wahaniami sterują także inne czynniki.

Aby poprawić potencję, powinieneś zadbać o odpowiednią temperaturę w Waszym związku. Zwiększonemu pożądaniu sprzyja poczucie miłości, przyjaźni, szacunku i bezpieczeństwa. W przypadku, gdy Wasze problemy małżeńskie/partnerskie przerastają Was samych, nie warto zwlekać z poszukaniem pomocy w poradni małżeńskiej. Poprawa relacji pomiędzy współmałżonkami pomoże uzdrowić Wasze życie intymne.

Satysfakcjonujące życie erotyczne rujnuje także rutyna. Osoby pozostające w wieloletnich związkach mogą niezauważenie wpaść w pułapkę nudnych i schematycznych stosunków seksualnych. Rutyna w sypialni jest zabójcza dla pożądania. Pora zatem na pozbycie się rutyny, porzucenie starych przyzwyczajeń i wprowadzenie urozmaicenia w Waszym życiu erotycznym.

Współżycie seksualne nie powinno być traktowane jak kolejna, codzienna powinność. Życie erotyczne ma dostarczać przyjemności obydwojgu partnerom. Akt seksualny powinien być dla dwojga ludzi źródłem wspaniałych przeżyć. Problemem mogą być także różnice w temperamentach seksualnych obojga partnerów. Jedna strona może mieć bardzo duże potrzeby seksualne, a druga ? bardzo małe. Może to stanowić dla pary poważny problem, nie mając jednocześnie podłoża chorobowego. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie wizyta u lekarza czy seksuologa lub rozmowa z terapeutą w poradni małżeńskiej.

Jak zatem skutecznie poprawić potencję i ochotę na seks? Poniżej znajdziesz 10 wypróbowanych sposobów na naturalne zwiększenie swoich sił witalnych:

  • uprawiaj sport, wykup karnet na siłownię, zacznij jeździć na rowerze, biegać lub szybko spacerować
  • zadbaj o linię, jeśli masz nadwagę, postaraj pozbyć się zbędnych kilogramów
  • nie nadużywaj alkoholu
  • nie zażywaj narkotyków
  • podejmij leczenie depresji
  • dbaj o zęby, wylecz wszystkie ubytki
  • zanim oddacie się miłosnym igraszkom w sypialni, weźcie wspólnie prysznic
  • zadbaj o swoją towarzyszkę życia ? to przecież najbliższa dla Ciebie osoba.

Gdybyś nie był do końca zadowolony z rezultatów tych działań, po konsultacji z lekarzem rozpocznij farmakoterapię z zastosowaniem leków na potencję.